Muzikohraní v ZUŠ

Mgr. Vladislava Holásková

• Mgr. Vladislava Holásková
  • Mgr. Hana Veverka Kociánová

Děti přípravné třídy měly možnost zúčastnit se výchovného koncertu v místní ZUŠ, který byl určen předškolním dětem. Základní umělecká škola nás přivítala v koncertním sále různými hudebními nástroji jako byly housle, kytara, tuba, akordeon a mnohé jiné. Děti se dozvěděly, z čeho jsou vyrobeny, jak se jednotlivým částem nástrojů říká a jak se na ně hraje. Také si procvičily svá ouška, když hádaly názvy písniček na základě melodií zahraných na hudební nástroje. Nechyběly ani společné písničky. Na závěr si děti v rytmu písně Tluče Bubeníček zapochodovaly a plny zážitků se přemístily do výtvarného ateliéru, kde se jim věnovala erudovaná výtvarnice. Seznámili jsme se s různými druhy výtvarné, digitání či animační tvorby. Za krásný a výchovný zážitek děkujeme!